Wielkie strzelanie "za Wisłą"

Drugi z wyjazdów "za Wisłę", tym razem do Józefowa na mecz z tamtejszą Józefovią, okazał się dla zawodników KS Konstancin jeszcze bardziej udany niż poprzedni. Po bardzo dobrym meczu odnieśliśmy pewne zwycięstwo 8 do 4. Mecz rozgrywany był na bardzo dobrze przygotowanej naturalnej trawie, pogoda wreszcie typowo wiosenna, a skład niemalże kompletny. W tej sytuacji pozostawało tylko rozegrać dobre zawody i tak też się stało. Do konfrontacji przystąpiliśmy w zupełnie nowym ustawieniu tzw. "diamencie" czyli dwójką z tyłu, trzech pomocników i jeden wysunięty napastnik. Pierwsze minuty meczu nie były udane, a chłopcy jeszcze nie poczuli nowego ustawienia co poskutkowało dość szybką stratą dwóch bramek po dość prostych nieporozumieniach w obronie. Na szczęście szybko wzięliśmy się do roboty i jeszcze przed końcem pierwszej kwarty 2 bramki po indywidualnych akcjach strzelił Patryk Kaliciński. Na drugą kwartę wyszliśmy znacznie bardziej skupieni co zaowocowało kolejnymi golami, a do bramki trafiali Kaliciński i Studziński po asyście tego pierwszego. Od tego momentu nasza przewaga rosła z minuty na minuty i choć zdarzały się pomyłki w obronie to na każdą straconą bramkę odpowiadaliśmy co najmniej jedną strzeloną. Warto odnotować debiutanckiego gola zawodnika z rocznika 2009 Ksawerego Kucickiego, kolejną bardzo dobrą i bezbłędna grę oraz gola z rzutu wolnego Mateusza Szczotki jak również kolejny pewny występ Miłosza Szewczyka. Zdecydowanym bohaterem meczu był jednak Patryk Kaliciński, rozegrał jeden z najlepszych swoich meczów w barwach KS Konstancin, zdobył aż 5 bramek i był tego dnia nie do zatrzymania przez obronę Józefovii, wygrywał większość pojedynków biegowych oraz dryblingów- zdecydowany zawodnik meczu. Mając w pamięci fakt, że tydzień temu Patryk zdobył hattricka w meczu starczego rocznika w meczu z Unią Boryszew oraz gola honorowego w pojedynku z Laurą Chylice, widać, że robi on fantastyczne postępy, a jego przygoda z piłką nabiera rozpędu. Oby tak dalej!
Józefovia Józefów 4 - 8 KS Konstancin
Bramki: P. Kaliciński x5, K. Kucicki x1, K. Studziński x1, M. Szczotka x1